Ученици от софийски гимназии ще четат на глас стихове на Христо Ботев днес в преддверието на метростанция „Софийски университет „Св. Климент Охридски“ в 11 часа. Така младежите ще почетат 138-та годишнина от гибелта на поета, която България отбелязва днес.При четенето учениците ще спазят поредността на творбите, която поетът е определил в първото издание на „Песни и стихотворения“. Очаква се към тях да се присъединят техни съученици, учители, родители.
Организатори на проявата са Регионалният инспекторат по образованието и Столична община.
