Моя победа ще бъде като световна титла по футбол за България, обяви Кобрата
Българският боксьор Кубрат Пулев в събота (15 ноември) ще се изправи срещу Владимир Кличко в битка за титлите на украинеца във версиите IBF, WBA, WBO, IBO и тази на сп. „Ринг“. 33-годишният Пулев даде интервю преди мача с Кличко пред сп. „Ринг“.
„Вярвам, че съм в подходящата форма и е настъпил момента да сложа край на властването на Кличко. Ако спечеля, това ще бъде като световна титла по футбол за България. Цялата страна ще полудее. Не искам победата само за себе си, искам да спечеля за българския народ. Ако стана световен шампион, дори може да настъпи ръст в държавната икономика“, заяви Пулев в началото на интервюто.
Каква е настройката Ви преди мача с Кличко? – Работя здраво, налагам повече интензитет и подготвям различни стратегии. Така ще бъде до самото излизане на ринга. Ще направя всичко, за да вдигнат ръката ми след мача. – Първоначално трябваше да се биете на 6 септември, но мачът беше отложен за 15 ноември.
Това как се отрази? – Първоначално беше разочароващо, тъй като бях положил много усилия на тренировъчен лагер на високо надморско равнище в България. Заради това първата ми реакция беше, че съм пропилял 10 седмици. След това видях положителните неща. Отлагането ми даде време за по-добра подготовка и възможност да съм още по-силен. Убеден съм, че в момента съм по-добре подготвен, отколкото през август. –
Какво е чувството да се биеш за световната титла и да станеш № 1 в свръхтежката категория? – Ще бъда най-добрият в света. Това беше детската ми мечта. С Божията помощ ще я осъществя.
Какво може да реши мача с Владимир Кличко? – Когато се качим на ринга, всичко ще се сведе до това да бъда по-добър от него. Според мен решаваща роля ще има играта с крака. Едно е сигурно – Кличко няма да може да се наложи с физика срещу мен. Няма да ме притиска, както го направи срещу Поветкин. – През април Кличко защитава титлите си срещу Алекс Липай и спечели след пет рунда.
Какво мислите за този мач и представянето на украинеца? – Тогавашният му съперник не беше на нивото на Владимир. Липай не беше по-силен от последния ми съперник, срещу който излязох, за да поддържам форма на високо ниво. Като цяло, според мен мачът между Кличко и Липай не си заслужаваше.
Източник: sportal.bg