реклама

И в Дания ще затягат мерките за имигранти

През новата 2015 година правителството на Дания ще втвърди политиката си към имигрантите. Това обеща в новогодишното си послание министър-председателката на Дания Хеле Торнинг-Шмит, цитирана от ТАСС.
hele torning shmit (Small)

Според премиера на Дания не се наблюдава интегриране на имигрантите към датското общество, а твърде много от тях получават социални помощи.

„Бежанците в Дания трябва да работят, а не да стават клиенти“, подчерта ръководителката на правителството.

Торнинг-Шмит съобщи, че ще бъдат намалени възможностите за събиране на семейства и ще се въведат по-строги правила за предоставяне на убежище.

Тя добави, че правителството ще направи нови предложения за увеличаване на икономическия растеж и се изказа в подкрепа на подобряването на системата на изплащане на помощи за безработица.

Според местни наблюдатели датската министър-председателка подготвя почвата за произвеждане на предсрочни парламентарни избори. Според анализатора Ханс Енгел те ще се състоят през май, стига управляващата коалиция да е с достатъчно висок рейтинг. Редовните избори в Дания трябва да се

произведат до септември т.г., отбелязва ТАСС. (БТА, dnes.bg)



🚀 За реклама в "Нова Варна

Супер оферта! Две рекламни публикации за само 300 лв. – максимална видимост за бизнеса ти! 📩 Свържи се на mediashop.bg@gmail.com

📲 Изпрати сигнал

Изпращате вашите сигнали и нередности по статии публикувани в медия “Нова Варна” на имейл: 📩 press.novavarna@gmail.com

➡️ Последвайте ни за още актуални новини в Google News

➡️ Следете за важни новини от Варна във Viber