реклама

Ученици от Варна събират помощи за нуждаещите се цяла зима

Децата отделят от вермето си и готвят за бедните с вярата, че правят добро

Цяла зима варненски ученици събират помощи за нуждаещи се възрастни хора. Децата отделят от вермето си и готвят за бедните с вярата, че правят добро.

Те се организират сами, а не по задължение – затова всички даряват с ентусиазъм и грижа. „Исках да стопля сърцата на бездомни хора, които не могат да си позволят дори един топъл обяд”, каза единадесетокласникът Радослав.

„Решихме в зимните месеци всеки випуск да отделя от средствата си, за да бъдат подпомогнати бездомни и социално слаби хора във Варна”, обясни педагогическият съветник в Първа езикова гимназия във Варна Полина Стойнова.

Събират варива, макаронени изделия, консерви и колбаси. „Трябва да направим всичко възможно да се подпомагаме, защото всеки може да изпадне в това положение”, посочи Дамяна от 11 клас.

Продуктите се отнасят в храма „Свети Архангел Михаил”. Там всяка събота ходят стотици бездомни и крайно бедни хора. Учениците участват в приготвянето и раздаването на храната.

Така виждат къде отиват даренията им, но и се сблъскват с нищетата. „Важно е не само, че физически помагаме, но и че осъществяваме контакт с тях”, смята Пламена от 12 клас.

„Благодарение на тях още кретаме и сме живи, иначе загубени сме”, казва 88-годишната София.

„Когато си лягаш вечер, да знаеш, че си направил едно добро дело, за някой друг, стоплил си нечие сърце и дори само за миг си направил някого щастлив”, споделя Никол от 11 клас.

Източник : btvnovinite.bg



🚀 За реклама в "Нова Варна

Супер оферта! Две рекламни публикации за само 300 лв. – максимална видимост за бизнеса ти! 📩 Свържи се на mediashop.bg@gmail.com

📲 Изпрати сигнал

Изпращате вашите сигнали и нередности по статии публикувани в медия “Нова Варна” на имейл: 📩 press.novavarna@gmail.com

➡️ Последвайте ни за още актуални новини в Google News

➡️ Следете за важни новини от Варна във Viber