реклама

Училищата и детските градини в община Бяла, Варненско остават затворени и в понеделник

Понеделник ще бъде отново неучебен ден за всички училища на територията на община Бяла. Това каза за Радио „Фокус” – Варна кметът Анастас Трендафилов. Причината е липса на вода в населените места на територията на общината и опасността от допускане на лоши хигиенни условия в учебните заведения. Затворени за посещения на деца от 12-ти февруари 2015 г. са двете училища в общината – ОУ „Отец Паисий“ и Професионалната гимназия по селско стопанство и туризъм, както и основната сграда на детската градина в Бяла, включително и двата й филиала в селата Попович и Господиново. В понеделник ще бъде взето решение за удължаване или прекратяване на принудителната ваканция. Водоподаването в община Бяла е засегнато от аварията на водопровода „Китка-Варна”. Тя беше предизвикана от свличане на скална маса в района на село Аспарухово, община Дългопол. Очаква се аварията, която засегна близо 20 000 души в областта да бъде отстранена до следващата сряда, 18 февруари. Екипи на ВиК- Варна работят денонощно за отстраняване на земните маси паднали върху водопровода. Общините с нарушено водоподаване са Дългопол, Провадия, Аврен, Долни чифлик, Бяла и Девня. В голяма част от селата в тези общини има селски чешми, а там където няма са осигурени водоноски.



🚀 За реклама в "Нова Варна

Супер оферта! Две рекламни публикации за само 300 лв. – максимална видимост за бизнеса ти! 📩 Свържи се на mediashop.bg@gmail.com

📲 Изпрати сигнал

Изпращате вашите сигнали и нередности по статии публикувани в медия “Нова Варна” на имейл: 📩 press.novavarna@gmail.com

➡️ Последвайте ни за още актуални новини в Google News

➡️ Следете за важни новини от Варна във Viber