19-годишните на „Локомотив“ (Варна) взеха хандбалната купа на България. Турнирът се проведе в
бургаската зала „Младост“, участваха 6 отбора от страната.
Класиралите се на първите две места в групите определиха полуфиналните двойки. Резултатите:
„Локомотив“ (Вн) – Черноморец (Бс) 37:14
„Добруджа“ – „Спартак“ (Вн) – 20:22.
В мача за Купата „Локомотив“ победи „Спартак“ (Вн) с 31:18 (12:13).
През цялата втора част (25 мин) отборът на „Спартак“ вкара едва 5 гола, като допусна 19.
Голмайстор на турнира стана Бранимир Балчев от „Локо“ с 34 попадения. Най-добър вратар е Михаил Пенев (Локомотив Вн), най-полезен играч е Кристиян Казанлиев (Черноморец), най-добър защитник – Георги Стоянов (Спартак).
Треньор №1 на турнира стана наставникът на шампионите Йордан Джипов.
Снимка Фейсбук
10-годишните на „Локо“ (Вн) с Купата на България.