„Това е изрода,докарал кучето си до гроба(битки,глад,не ваксиниране,без лечение и без лекари) и в последните дни ,които му остават реши да го продаде ,за 150лв,за да изкара дори от поледните му вдишвания пари за да се наяде и изсере,понеже явно е некадърен да си вади хляба с честен труд!Да видим дали властите ще си свършат работата!А на тоя урод само мога да кажа-НЕ МОЖА ДА МУ ВЗЕМЕШ СЪРЦЕТО УРОД ДОЛЕН,НИТО ПОСЛЕДНИЯТ МУ ДЪХ,ЗАЩОТО ТОЙ ЩЕ УМРЕ ОБИЧАН ОТ МНОГО ХОРА ,КОИТО ЩЕ ТИ ПОТЪРСЯТ СМЕТКА НА КАВАТО И ДА Е ЦЕНА!“ – това публикува Цветелина Кирова в профилът си, възмутена от развръзката с питбул, участваш в боеве.
Стопанинът на питбула Ердинч Хасан е от село Езерче край Разград. След участие в много боеве,както и физически тормоз от страна на стопанина си, очевидно кучето придобива друг вид / а не какъвто подобава на „куче – боец“/, не се лекува и ваксинира и Ердинч решава да го продаде за 150 лева, защото вече няма да бъда машината за пари, с която е свикнал да захранва жалкото си съществуване. Снимките провокираха хиляди коментари, насочени към искане за справедливост,сътрудничество и съдействие на органите на реда.
Този главорез, подвизаващ се във Фейсбук под профила „Ердинч Д.“, публикува брутални снимки на бой между кучета, организиран от него и с негово участие.В момента профилът е изтрит, вероятно заради стотиците заплахи от природозащитници.
Боевете с кучета са криминализирани и забранени. Те се квалифицират като жестокост според действащия Закон за защита на животните и могат да доведат до присъда до 3г. Така е на теория обаче.
На практика, до момента няма осъден за организиране на боеве с кучета. Въпреки множеството подадени сигнали за това.
Нека прокуратурата и отговорните органи приемат това като сигнала и се самосезират. В това число и Агенцията за защита на детето, тъй като освен зрители, понякога малолетни са отговорни за подобни мерзости и гаври с животните. За съжаление, това не е първият случай, показващ крайно нехуманното отношение на подобни изроди спрямо животните!
ИМЕННО ЗАРАДИ ПОДОБНИ БРУТАЛНИ ПРОЯВИ НА ЖЕСТОКОСТ Е НАЛЕЖАЩО И СЪЗДАВАНЕ НА ЗООПОЛИЦИЯ!





