Категории: Други

Защо Варна стана село по европейски модел?

Реклама

„Питат варненци къде да бъдат насочени европейските средства“

Ще се опитам като експерт съвсем ясно да ви обясня тази груба заблуда, в която се мъчат да ни вкарат общинските власти във Варна. Не може да питаш къде да пожънеш, като не си посял нищо.

„Всеки желаещ да участва може да сподели предложения за създаване и обновяване на инфраструктура като попълни специална анкета“

Това е пълна подигравка към варненци! Едва ли не ако не попълните анкета, няма да има улици. ОТова, което се случва във Варна е много лесно за обяснение!

От години нищо не се прави и продължава нищо да не се случва във Варна. Струпаха се множество проекти, които са толкова належащи, че ако не се случатще спрат милиони за България. Решили, че в 12 без 5 няма да се излагат, разкопаха цяла Варна. Точно преди летния сезон, защото иначе няма да има ПАРИЧКИ за „нешите фирми“. Пуснаха малко реклама и билборди тук-там и ако искате европейска Варна – ЩЕ ТЪРПИТЕ СЕГА. Ама какво да търпим 1 година кмет по ЕС проектите, който си подаде оставката, защото го заставят да съвместява две длъжности и нищо не зависи от него. А голямата лапачка от 50 милиона, скъпи граждани, е нищо в сравнение с всички възможности, които Варна изтърва (около 1 милиард лева за града ни). И никой не им е виновен на тези от общината, защото са си едни и същи.

Варна, граждани, се превърна в село не по броя граждани, а по отношението на местната власт към нас. Не е допустимо да ни говорят, все едно са селски кметове. Да ни замазват очите с калта, с която те са се наклепали целите. 

Ето и акцентите:

Провал

Забравете за летен сезон във Варна, градът ще потъне в мръсотия и ремонти не за да е по-красив, а за да може редовните варненски лапани да не изтърват.

Политика

Е, ще има някой виновен и познаите кой ще е – разбира се кметът и както винаги Бойко ще се намеси, защото е непредвидим и оп – ето ви го новия незнаен кандидат на ГЕРБ

Как ще ги стигнем в Европа

Няма такъв град. Няма публичен план какви европейски проекти са приоритетни за Варна и защо. Не искат да ни го покажат. Не искат да отворят очите на гражданите.

Общината трябва да има визия за развитието на този град, а не да пита гражданите къде е най-добре да запълни дупките.

Бъдещето е за нас! Искаме публичен план за целите на община Варна във финансовият период 2013 -2020 година.

Искаме общината да излезе и да каже какви проекти се пишат в момента и за какво, а не да на информира какво е „НАПРАВИЛА“ вече.

Източник: https://georgikostovbg.wordpress.com

Реклама
Leave a Comment

Последни новини

Автомобил избухна в пламъци на магистрала „Хемус“ в посока Варна

Тревожен инцидент разтърси автомагистрала "Хемус" днес по обяд, когато лек автомобил пламна в пламъци малко…

преди 2 часа

Наближава един от най-обичаните летни празници в България

Наближава един от най-обичаните летни празници в България – Петровден. Отбелязва се всяка година на…

преди 2 часа

Летни плажни опасности: Скрити рискове за здравето, които трябва да знаете

С настъпването на лятото плажовете се превръщат в най-желаната дестинация за отдих и забавление. Слънчевите…

преди 2 часа

Утре е голям празник: Вижте кои имена празнуват имен ден

На 28 юни календарът отбелязва имен ден за всички, чиито имена произлизат от българските корени…

преди 2 часа

Опасно горещо време обхваща 14 области в неделя

Националният институт по метеорология и хидрология (НИМХ) обяви жълт код за опасно горещо време за…

преди 2 часа

Проверете дали попадате в списъка: Започва прекъсване на тока във Варненско от понеделник

Жителите и бизнеса в гр. Варна и редица населени места в областта трябва да се…

преди 2 часа