реклама

Кметът на Игнатиево: ,,Джебчиите тук не са много“

ignatievoПроцентът на джебчиите в Игнатиево е много малък. На фона на 300-400 роми, които живеят тук, това са 3-4%“, заяви пред Нова телевизия кметът на Игнатиево Димитър Димитров. Изказването дойде по повод разкритията на Нова за джебчиите, които издигат луксозни вили в района с крадени пари.

„Държавата не е закъсняла. Предприети са съвсем навременни и адекватни мерки“, заяви областният управител Стоян Пасев.

Интервюто бе проведено в центъра на Игнатиево, а не в района с богатите къщи, тъй като там не е безопасно за журналисти.
„Още през 80-те години беше световноизвестен факт, че майките на голяма част от децата, които бяха предимно от ромски произход, пътуват по график с нощния влак от Варна до София, и след три или четири такива курса се прибираха с по една тогавашна вноска за апартамент или кола, което си беше по 5-6 заплати. Джебчийството е бизнес в Игнатиево още от 82-ра година“, заяви Спас Спасов, журналист от „Дневник“.



🚀 За реклама в "Нова Варна

Супер оферта! Две рекламни публикации за само 300 лв. – максимална видимост за бизнеса ти! 📩 Свържи се на mediashop.bg@gmail.com

📲 Изпрати сигнал

Изпращате вашите сигнали и нередности по статии публикувани в медия “Нова Варна” на имейл: 📩 press.novavarna@gmail.com

➡️ Последвайте ни за още актуални новини в Google News

➡️ Следете за важни новини от Варна във Viber