реклама

Заупокойна молитва и литийно шествие за 19-ти юни в Аспарухово

С вечерна служба в храма „Св. Цар Борис I“ в Аспарухово ще бъде отбелязан 19-ти юни – година след наводнението в кв. Аспарухово, съобщиха от районната администрация. От 17 ч. е предвидено литийно шествие, което ще тръгне от храма по ул. „Злетово“ и бул. „Народни будители“ до сп. „Калин“. Там ще бъде отслужена заупокойна молитва, след което литийното шествие ще продължи в посока центъра на квартала.

От 18 ч. пред читалище „Просвета“ ще бъде отслужен водосвет за здраве и за благодарност към доброволците. Варненският и Великопреславски митрополит Йоан ще освети рибен курбан. Предвидени са арт-пленер и фотоизложба „Аспарухово една година след….“, по проект на читалище „Просвета 1927“, финансиран по фонд „Култура“. Събитията се организират от Община Варна, район „Аспарухово“ и Варненската и Великопреславска митрополия.



🚀 За реклама в "Нова Варна

Супер оферта! Две рекламни публикации за само 300 лв. – максимална видимост за бизнеса ти! 📩 Свържи се на mediashop.bg@gmail.com

📲 Изпрати сигнал

Изпращате вашите сигнали и нередности по статии публикувани в медия “Нова Варна” на имейл: 📩 press.novavarna@gmail.com

➡️ Последвайте ни за още актуални новини в Google News

➡️ Следете за важни новини от Варна във Viber