реклама

КЕВР ще обяснява за цената на тока

Депутатите от икономическата комисия ще изслушат председателя на Комисията по енергийно и водно регулиране Иван Иванов за предстоящото увеличение цената на тока. Проектът е от 1 юли тока за бита да поскъпне с 2%.
Най-спорна е добавката за бизнеса „задължения към обществото. Вчера работодателски организации настояха за спешна среща с премиера Бойко Борисов във връзка с енергийните цени.
Индустрията е против предложения модел на ценообразуване Според техните изчисления КЕВР предвижда по този начин двойно увеличение на цената на тока. Подозират, че в услугата „задължение към обществото“ всъщност влиза енергията от американските ТЕЦ, ВЕИ-тата, когенерациите и заводските централи. Според бизнеса има опасност цели отрасли да бъдат унищожени.
Те заявяват, че ще поискат оставката на енергийния министър и председателя на КЕВР, ако не бъдат предприети мерки срещу планираното поскъпване на електроенергията – между 13 и 20% за повечето предприятия и между 4 и 13 на сто за най-големите производства. /БЛИЦ



🚀 За реклама в "Нова Варна

Супер оферта! Две рекламни публикации за само 300 лв. – максимална видимост за бизнеса ти! 📩 Свържи се на mediashop.bg@gmail.com

📲 Изпрати сигнал

Изпращате вашите сигнали и нередности по статии публикувани в медия “Нова Варна” на имейл: 📩 press.novavarna@gmail.com

➡️ Последвайте ни за още актуални новини в Google News

➡️ Следете за важни новини от Варна във Viber