реклама

Електромери нависоко в гетото били дискриминация

Европейският съд в Люксембург определи като дискриминация решението на българското дъщерно дружество на ЧЕЗ в ромския квартал на Дупница да постави електромерите на по-голяма височина от останалите електромери в други райони

Според съда на ЕС такава процедура е дискриминация, основана на етническа принадлежност, макар да е било доказано, че в тези области е имало по-често манипулиране на електромерите или тяхното увреждане.

Говорителката на ЧЕЗ Барбора Пулпанова каза, че електромерите на „дискриминационната“ височина са били поставени преди още чешката компания да влезе на българския пазар, пише БГНЕС.

Пулпанова допълни:

„Причината за поставянето на тази височина е опазване здравето и живота на хората, които често пъти са боравили с уредите по погрешен начин”.

Според нея решението на съда не представлява наказание, а е само отговор на въпрос на българския съд, който се занимава с дадената ситуация по жалбата на една жена.



🚀 За реклама в "Нова Варна

Супер оферта! Две рекламни публикации за само 300 лв. – максимална видимост за бизнеса ти! 📩 Свържи се на mediashop.bg@gmail.com

📲 Изпрати сигнал

Изпращате вашите сигнали и нередности по статии публикувани в медия “Нова Варна” на имейл: 📩 press.novavarna@gmail.com

➡️ Последвайте ни за още актуални новини в Google News

➡️ Следете за важни новини от Варна във Viber