реклама

250 кг пилешко с изтекъл срок на годност иззеха инспектори на БАБХ

250 кг пилешко месо с изтекъл срок на годност иззеха инспектори на БАБХ от складове в Пловдив, съобщи пред Радио „Фокус”- Пловдив д-р Камен Янков, директор на Областната дирекция на „Агенцията по храните”. Продукцията е насочена за екарисаж. Иззети са още около 6 кг колбаси, също с изтекъл срок на годност, каза д-р Янков. Инспекторите са проверили едновременно 15 хранителни обекта в Търговия на едро тази сряда. Ежедневно се правят и проверки на зеленчуковите борси. На най-голямата борса в Пловдивско – тази в Първенец, има предоставена стая на ветеринарните инспектори, за непрекъснато дежурство. Следи се за етикети и за произхода на продукцията. Това са най-честите нарушения, тъй като ако не се знае произхода няма и етикети, поясни д-р Янков. Стремежът е търговците на едро да се научат, че те трябва да са регистрирани като търговци. По-трудно е засега с тези, които са на маси, но и те за започнали да се учат на това, каза Янков. По думите му вече ежедневно вървят заявления за регистрация. Проверките на тържищата ще продължат през цялата година, дори и следващата. Инспекторите предупреждават гражданите да внимават какво консумират, когато са навън. „В тези жеги каквото и да се изкара на улицата подлежи бързо на промяна, ако не се съхранява при специални условия“, каза д-р Камен Янков.



🚀 За реклама в "Нова Варна

Супер оферта! Две рекламни публикации за само 300 лв. – максимална видимост за бизнеса ти! 📩 Свържи се на mediashop.bg@gmail.com

📲 Изпрати сигнал

Изпращате вашите сигнали и нередности по статии публикувани в медия “Нова Варна” на имейл: 📩 press.novavarna@gmail.com

➡️ Последвайте ни за още актуални новини в Google News

➡️ Следете за важни новини от Варна във Viber