реклама

Бежанци бракониерстват риба в наши реки

Бежанци-бракониери всеки ден ловят незаконно риба в реките край Харманли.На много места може да се видят групи от няколко рибари, които замятат въдици във водата, пише novini.bg

Те обаче не използват разрешените за това средства, а го правят по бракониерски начин. Използват мрежи и ловят с няколко въдици едновременно. Освен това повечето от рибите, които хващат са с малки размери, които не са разрешени за риболов. Те нямат и необходимите билети, които се изискват от българските въдичари. Местните рибари са много възмутени от това и на няколко пъти са сигнализирали институциите за нарушенията.

bejanci_ribolov

Костадин Костадинов директор на ИАРА Хасково каза: „Знаем за проблеми, правили сме многократни проверки. Хващаме ги в нарушение, но не можем да им направим акт, защото нямат адресна регистрация“. Взимаме им уредите, гоним ги, но на другия ден то отново са там“. Според него трябва да се вземат по радикални мерки в това отношение.



🚀 За реклама в "Нова Варна

Супер оферта! Две рекламни публикации за само 300 лв. – максимална видимост за бизнеса ти! 📩 Свържи се на mediashop.bg@gmail.com

📲 Изпрати сигнал

Изпращате вашите сигнали и нередности по статии публикувани в медия “Нова Варна” на имейл: 📩 press.novavarna@gmail.com

➡️ Последвайте ни за още актуални новини в Google News

➡️ Следете за важни новини от Варна във Viber