реклама

След аварията в Ленинградската АЕЦ: Радиоактивен облак се движи към Естония и Финландия

Според специалисти, парата, която е извън сградата на реактора, е радиоактивна. След аварията в ленинградската АЕЦ, е спрян авариралият втори реактор, съобщи „Ехото на Москва“.
avariq_aec

Както Faktro.bg съобщи, аварията се е случила на 18 декември в 13:50 часа местно време. По информация на радиото в турбинната зала се е спукала тръба, по която се движи пара, която изпълнила помещението и се е образувал облак над АЕЦ. Всички служители са евакуирани.

Според специалисти, изтеклата пара е радиоактивна, тъй като в така наречения „контур на охлаждане на реактора“ постъпва отработена пара. Заради източния вятър, облакът се движи към Естония и Финландия.

Директорът на АЕЦ  Владимир Перигуда твърди, че обстановката в района е спокойна. Кметът на град Сосновий Бор Владимир Садовски призова в специално видеообръщение населението да не се поддава на паника.

Ленинградската АЕЦ се намира на 80 километра от Петербург, на брега на Финския залив и е един от най-големите производители на електричество в северозападна Русия.

*Снимката е илюстративна



🚀 За реклама в "Нова Варна

Супер оферта! Две рекламни публикации за само 300 лв. – максимална видимост за бизнеса ти! 📩 Свържи се на mediashop.bg@gmail.com

📲 Изпрати сигнал

Изпращате вашите сигнали и нередности по статии публикувани в медия “Нова Варна” на имейл: 📩 press.novavarna@gmail.com

➡️ Последвайте ни за още актуални новини в Google News

➡️ Следете за важни новини от Варна във Viber