Тази нощ, малко след полунощ на ул. „Никола Вапцаров“ в гр. Монтана лек автомобил „Ауди“ с монтанска регистрация, управляван от 29-годишния Н.Т. от гр. Монтана, при движение към кв. „Мала Кутловица” непосредствено след десен завой поради движение с несъобразена скорост удря движещите се по тревните площи вляво от пътното платно пешеходци – 18-годишната Е.Г. и 22-годишния М.Е., и двамата от гр. Монтана, съобщиха от ОДМВР-Монтана за „Нова Варна“.
При инцидента двамата пешеходци са откарани в МБАЛ Монтана с данни за средна телесна повреда, без опасност за живота и са настанени за лечение в ортопедично отделение на болницата. Момичето е със счупен таз и тазобедрена кост, а момчето със скъсани коленни връзки и спукан глезен. Водачът е изпробван за алкохол с алкотест, който е отчел 1,9 промила алкохол в издишания въздух, съпроводен е до ЦСМП, където е дал кръвна проба.
Причините за възникналото птп са в процес на изясняване. Местопроизшествието е посетено от дежурна група на РУ Монтана. По случая е образувано досъдебно производство.