реклама

Варненката Елена Георгиева надбяга всички и на 200 м

Елена Георгиева (Черно море Атлетик – Варна) взе втора индивидуална титла при момичетата до 16 години.

Elena_Georgieva_400_M-011

Варненката родена през 2001 г. пробяга 200 м за 25.47 (25.85 в сериите) и направи забележителна разлика на шампионката на 60 м – Изабела-Еджиро Окоротете (Олимп 97 – Силистра), която завърши втора с 26.99. Цветелина Гемишева (Тракия – Пловдив) остана на почти две секунди след победителка с време 27.42 (27.31 в сериите).

Вчера (17 февруари) Георгиева атакува рекорда на 400 м в зала в тази възрастова група и бяга по-бързо от девойките младша възраст с 58.08.

Бързачката помогна на щафетата на Черно море Атлетик – Варна да запише най-бързото време на 4х200 м и стана единствената атлетка с три златни медала от шампионата.

На 200 м пр девойките младша възраст съотборничката й Зорница Нейкова също триумфира с 25.77 пред Каролина Аджова (Рилски атлет – Самоков) 26.29 и Ариана Кузманова (Атлетик – София) 26.47.

Източник: atletikabg.com



🚀 За реклама в "Нова Варна

Супер оферта! Две рекламни публикации за само 300 лв. – максимална видимост за бизнеса ти! 📩 Свържи се на mediashop.bg@gmail.com

📲 Изпрати сигнал

Изпращате вашите сигнали и нередности по статии публикувани в медия “Нова Варна” на имейл: 📩 press.novavarna@gmail.com

➡️ Последвайте ни за още актуални новини в Google News

➡️ Следете за важни новини от Варна във Viber