реклама

Правителството оцеля в първия си вот на недоверие

Със 130 гласа парламентът отхвърли първия вот на недоверие към настоящия кабинет „Борисов“. Той бе за здравната политика и бе внесен от 69 депутати от БСП и ДПС, съобщи „24 часа“.

„За“ вота гласуваха депутатите от БСП, ДПС, 9 от „Атака“ и трима независими. Всички останали бяха против.

parlament (Small)

В пленарната зала за гласуването дойдоха „виновникът“ – здравния министър Петър Москов, и повечето от колегите му в правителството, начело с вицепремиерите Румяна Бъчварова и Томислав Дончев.

Мнозинството препотвърди политиката на реформи, коментира след гласуването Москов. Той бе категоричен, че промяна в политиката не трябва да има, а само усъвършенстване. Малко повече лекарства на по-ниска цена, с по-малко доплащане, да е ясно каква инфраструктура отговаря на нуждите на пациентите, обясни той.

„По-лесно е да си крив, отколкото да си прав“, коментира вота Москов.



🚀 За реклама в "Нова Варна

Супер оферта! Две рекламни публикации за само 300 лв. – максимална видимост за бизнеса ти! 📩 Свържи се на mediashop.bg@gmail.com

📲 Изпрати сигнал

Изпращате вашите сигнали и нередности по статии публикувани в медия “Нова Варна” на имейл: 📩 press.novavarna@gmail.com

➡️ Последвайте ни за още актуални новини в Google News

➡️ Следете за важни новини от Варна във Viber