Със 130 гласа парламентът отхвърли първия вот на недоверие към настоящия кабинет „Борисов“. Той бе за здравната политика и бе внесен от 69 депутати от БСП и ДПС, съобщи „24 часа“.
„За“ вота гласуваха депутатите от БСП, ДПС, 9 от „Атака“ и трима независими. Всички останали бяха против.
В пленарната зала за гласуването дойдоха „виновникът“ – здравния министър Петър Москов, и повечето от колегите му в правителството, начело с вицепремиерите Румяна Бъчварова и Томислав Дончев.
Мнозинството препотвърди политиката на реформи, коментира след гласуването Москов. Той бе категоричен, че промяна в политиката не трябва да има, а само усъвършенстване. Малко повече лекарства на по-ниска цена, с по-малко доплащане, да е ясно каква инфраструктура отговаря на нуждите на пациентите, обясни той.
„По-лесно е да си крив, отколкото да си прав“, коментира вота Москов.
