реклама

КАТ погна шофьорите: Взимат книжката, ако

До 3 дни водачите трябва да изчистят задълженията си

Хиляди шофьори останаха без книжки заради неплатени глоби. Столичният КАТ започна в понеделник акция за стари задължения. Пътните полицаи взимат книжката на всеки водач, който има акт с изтекъл срок за плащане.
До 3 дни шофьорите имат право да платят задълженията си и да получат свидетелствата си обратно. Целта е да повишим събираемостта на глобите, съобщи „Стандарт“, като се позова на шефа на столичната Пътна полиция Тенчо Тенев. Само за 2 дни катаджиите са хванали няколко хиляди водачи със стари актове, които не са си платили, съобщава „Блиц“.

„Залавяме дори издирвани лица, които освен че предаваме в районните управления, им връчваме и наказателни постановления, които те иначе се крият и не получават“, обясниха още от КАТ София. По примера на ведомството на Тенчо Тенев се очаква в следващите месеци да работят и останалите подразделения на Пътна полиция в страната.



🚀 За реклама в "Нова Варна

Супер оферта! Две рекламни публикации за само 300 лв. – максимална видимост за бизнеса ти! 📩 Свържи се на mediashop.bg@gmail.com

📲 Изпрати сигнал

Изпращате вашите сигнали и нередности по статии публикувани в медия “Нова Варна” на имейл: 📩 press.novavarna@gmail.com

➡️ Последвайте ни за още актуални новини в Google News

➡️ Следете за важни новини от Варна във Viber