реклама

Ресторантьори от Варна разреждали алкохола, „за да не се напиват клиентите“

Собственици на заведения предлагат алкохол, чието съдържание се разминава с обявеното на етикета, съобщи шефът на Комисията за защита на потребителите във Варна Илиян Станоев. Не става въпрос за опасни напитки, а по-скоро за нелоялна търговска практика, добави той, пише Varna24.bg.

barman (Small)

Станоев даде пример с ресторантьори, които обявявали по-висок градус на алкохола, отколкото показват пробите, предаде Дарик.

„Извиняват се с това, че не искали да напиват клиентите, или пък не можели да контролират барманите“, поясни той.

През миналата година Комисията за защита на потребителите във Варна е направила 1306 проверки. Най-често допусканите нарушения са непоставяне на удостоверение за категоризация на видно място, липса на грамаж в менюто.

 



🚀 За реклама в "Нова Варна

Супер оферта! Две рекламни публикации за само 300 лв. – максимална видимост за бизнеса ти! 📩 Свържи се на mediashop.bg@gmail.com

📲 Изпрати сигнал

Изпращате вашите сигнали и нередности по статии публикувани в медия “Нова Варна” на имейл: 📩 press.novavarna@gmail.com

➡️ Последвайте ни за още актуални новини в Google News

➡️ Следете за важни новини от Варна във Viber