реклама

И това лято Офицерският плаж във Варна няма да става за къпане

И това лято ще има проблеми с чистотата на морската вода в района на Офицерския плаж, тъй като не са предприети мерки с Шокаровия канал. Зоната отново ще се класифицира като лоша на базата на непроменените резултати и показатели, стана ясно по време на заседание на Обществения съвет по туризъм, пише „Дарик“.

oficerski plaj (Small)

Очаква се тази година да има подобрение в резултатите на плаж „Панорама“. Централният и Южният плаж също ще бъдат класифицирани като добри, посочиха от Регионалната здравна инспекция.

Общината е предприела действия по ремонт в района на Шокаровия канал, обясни зам.-кметът Пейчо Пейчев. Той увери, че след реновирането водата в зоната на Офицерския плаж ще стане по-чиста.

През предстоящия летен сезон ще продължат проверките на РЗИ за високи шумови нива в заведенията, както и за спазване на забраната за пушене на закрито.



🚀 За реклама в "Нова Варна

Супер оферта! Две рекламни публикации за само 300 лв. – максимална видимост за бизнеса ти! 📩 Свържи се на mediashop.bg@gmail.com

📲 Изпрати сигнал

Изпращате вашите сигнали и нередности по статии публикувани в медия “Нова Варна” на имейл: 📩 press.novavarna@gmail.com

➡️ Последвайте ни за още актуални новини в Google News

➡️ Следете за важни новини от Варна във Viber