реклама

Спипаха крадци на златни накити във Варна

Служители на ОДМВР – Варна задържаха извършителите на два грабежа на златни накити.

На 04.07. т.г., е получен сигнал за грабеж на златен синджир с висулки с общо тегло около 12 грама, извършен на ул. „Презвитер Козма“ във Варна около 15:45 часа, съобщиха от ОДМВР – Варна, за „Нова Варна“. Потърпевша от деянието е 58-годишна жена. След проведени оперативно – издирвателни и процесуално – следствени действия е установено, че извършител на деянието е И.Б. (33 г.) от Варна, известен на МВР и осъждан.

Мъжът е задържан за срок до 24 часа, а по-късно приведен в ОСЛС – Варна. По случая има образувано досъдебно производство, материалите са докладвани в Окръжна прокуратура – Варна, на И.Б. е повдигнато обвинение по чл. 198 от НК.

Задържан е също 26-годишен мъж, извършил грабеж на златен синджир чрез издърпване от 35-годишна жена на бул. „Осми Приморски полк“ на 06.08. Мъжът е известен на МВР и осъждан. Вещта, обект на деянието, е намерена и приложена към образуваното по случая досъдебно производство.



🚀 За реклама в "Нова Варна

Супер оферта! Две рекламни публикации за само 300 лв. – максимална видимост за бизнеса ти! 📩 Свържи се на mediashop.bg@gmail.com

📲 Изпрати сигнал

Изпращате вашите сигнали и нередности по статии публикувани в медия “Нова Варна” на имейл: 📩 press.novavarna@gmail.com

➡️ Последвайте ни за още актуални новини в Google News

➡️ Следете за важни новини от Варна във Viber