реклама

Имаме си площадка, а нямаме медицински хеликоптер

Над 8800 души се включиха в петиция с искането да се купи медицински хеликоптер. Страната ни е единствената в ЕС, която не разполага с такъв.

„Поводът за създаването на петицията беше състезанието в Банско и спасяването на алпинист в Рила от словашки екип. Ако в момента имахме хеликоптер, още първият ден можеше да намерим бедстващите баща и син в Стара планина. Вероятно вече е твърде късно“, заяви пред Нова телевизия инициаторът на петицията Владимир Христовски.

„Получих и много писма. Голяма част от хората, които ми писаха, имат загинали или пострадали близки, което ги мотивира да участват в петицията“, допълни той.

Според него са нужни поне 4 въздушни линейки, защото ако се случат инциденти на няколко места, един хеликоптер отново няма да е достатъчен.

„Времето за реакция при въздушните линейки се скъсява много. Хората се дразнят от това, че държавата е готова да даде 55 милиона лева за правителствен самолет, но нямаме медицински хеликоптер“, каза Христовски.

По думите му площадките за кацане у нас на подобен тип машина са 6 – в София, Варна, Бургас и Панагюрище.



🚀 За реклама в "Нова Варна

Супер оферта! Две рекламни публикации за само 300 лв. – максимална видимост за бизнеса ти! 📩 Свържи се на mediashop.bg@gmail.com

📲 Изпрати сигнал

Изпращате вашите сигнали и нередности по статии публикувани в медия “Нова Варна” на имейл: 📩 press.novavarna@gmail.com

➡️ Последвайте ни за още актуални новини в Google News

➡️ Следете за важни новини от Варна във Viber