Днес в „Пирогов“ е починала 48-годишна жена. Пациентката е приведена в лечебното заведение от столичната Пета градска болница.
Била е с кетоацидоза /декомпенсиран диабет/ и доказана коронавирусна инфекция. Хоспитализирана е в „Пирогов“, където е била поставена на апаратна вентилация. Въпреки усилията на медицинския екип жената е починала. Това съобщават от Министерството на здравеопазването.
Екипът на медия „Нова Варна“ изказва съболезнования на близките.