В Деня на храбростта и празник на Българската армия – 6 май, Националният военноисторически музей (НВИМ) ще представи на своята публика различни онлайн активности
В отбелязването на 6 май, Ден на храбростта и празник на Българската армия, онлайн ще участват и филиалите на Националния военноисторически музей – Военноморски музей – Варна, Парк-музей на бойната дружба 1444 г. „Владислав Варненчик“ и Музей на авиацията – Крумово.
Специално за празника е създадено виртуално и интерактивно съдържание „Заедно на 6 май“, което ще бъде качено в сайта на Музея в секция „Виртуален музей“, както и в страниците и профилите на НВИМ в социалните мрежи.
Стана ясно, че ръчна граната бе открита на една от улиците в Пазарджик. Сигналът за…
Елисавета Белобрадова от “Продължаваме промяната - Демократична България” заяви пълната си подкрепа към изключения от…
Наближаваме към развръзка и за пореден път маските продължават да падат. Видяхте - трима депутати…
След днешното гласуване за председател на Народното събрание, „Продължаваме Промяната” поиска оставката Явор Божанков, съобщиха…
Стана ясно, че „Продължаваме промяната“ изключи Даниел Лорер от партията и поиска оставката на Явор…
След упорита работа от страна на Районна прокуратура - Добрич, ГДНП, ОД на МВР в…
Дигиталната изложба „За Българската армия – за почест!“, която тематично е обвързана с историята и традициите на отбелязването на празника на Българската армия ще бъде достъпна онлайн от 6 май. Изображения от парадите от 1885 г. до днес ще направят всички съпричастни на тържествата, които не прекъсват и по време на войните за национално освобождение и обединение.
В онлайн атракцията „Експонатите оживяват“ ще бъдат виртуално отворени част от експонатите от външната експозиция на Музея, предоставяйки възможност на всеки да разгледа вътрешността на кабините им под формата на 360-градусови снимки.
За най-малките почитатели на Музея е създадена специална онлайн детска зала „За децата“, в която е представена историята на военния орден „За храброст“, тъй като 6 май е и празник на кавалерите на това най-старо и популярно отличие. Малките посетители ще разберат кой го е създал, кога е било първото награждаване, с какво орденът е особено важен за българската история и защо всеки, който носи орден за храброст на гърдите си, е герой.
Музейният екип е подготвил и ретроспективен видеоматериал за отбелязването на 6 май в Музея като реверанс към посетителите с вярата, че догодина на празника ще похапваме от прословутата войнишка музейна боб чорба и ще се радваме на живо на изложби, атракции и инициативи.