реклама

Откриха невзривен снаряд

Военнослужещи от Сухопътните войски унищожиха невзривен боеприпас, открит в землището на гр. Казанлък, това съобщиха за медия „Нова Варна“ от Пресцентърът на
Министерство на отбраната на Република България.

Специализиран екип от военно формирование 44 200 от състава на Втора механизирана бригада – Стара Загора е задействан вчера, 9 май, за изпълнение на задачи по разузнаване и обезвреждане на боеприпас, открит в землището на гр. Казанлък, по пътя за с. Енина. При извършения оглед военнослужещите са установили, че това е 100 мм снаряд с взривател.

При спазване на всички мерки за безопасност стнарядът е транспортиран до учебен център „Тюлбето“ и унищожен.

Специализираният екип от състава на Втора механизирана бригада – Стара Загора изпълни успешно задачите по унищожаване на невзривения боеприпас под ръководството на капитан Росен Русанов.



🚀 За реклама в "Нова Варна

Супер оферта! Две рекламни публикации за само 300 лв. – максимална видимост за бизнеса ти! 📩 Свържи се на mediashop.bg@gmail.com

📲 Изпрати сигнал

Изпращате вашите сигнали и нередности по статии публикувани в медия “Нова Варна” на имейл: 📩 press.novavarna@gmail.com

➡️ Последвайте ни за още актуални новини в Google News

➡️ Следете за важни новини от Варна във Viber