реклама

Заради недобросъвестни туристи в Странджа започват засилени проверки

Засилен ще е контролът на територията на природния парк „Странджа“

От днес започват съвместни проверки на всички отговорни институции. Решението за това е взето от директора на парка по време на среща с представители на държавните горски стопанства в района и на Регионалната инспекция по опазване на околната среда и водите в Бургас, предава Дарик.

От пресслужбата на ПП „Странджа“ съобщават, че тема на разговорите са били зачестилите сигнали за нарушения на територията на парка от недобросъвестни туристи, паленето на огън и купищата боклуци, които „природолюбителите“ оставят след себе си. Ръководителите на горските стопанства са споделили своите наблюдения и загриженост от нарасналия поток от туристи и необходимостта от по-строг контрол.

COVID-кризата кара все повече хора да търсят възможности за почивка из планината и това създава редица неудобства и „отваря“ много проблеми, посочват експертите.

От пресслужбата на ПП „Странджа“ информират още, че при извършване на проверките ще бъде потърсено съдействие от служители на вътрешното ведомство и на „Гранична полиция“. За туристически сезон-2021 ще бъдат предприети мерки за определяне на места за бивакуване, съгласно действащото в страната законодателство.

Процедурите за това ще започнат още в края на този месец, казват от пресслужбата на парка.

 

По публикацията работи: Моника Цанкова



🚀 За реклама в "Нова Варна

Супер оферта! Две рекламни публикации за само 300 лв. – максимална видимост за бизнеса ти! 📩 Свържи се на mediashop.bg@gmail.com

📲 Изпрати сигнал

Изпращате вашите сигнали и нередности по статии публикувани в медия “Нова Варна” на имейл: 📩 press.novavarna@gmail.com

➡️ Последвайте ни за още актуални новини в Google News

➡️ Следете за важни новини от Варна във Viber