реклама

Ваксините срещу COVID-19 пристигнаха и по Черноморието

Ваксините срещу коронавирус, които тази сутрин пристигнаха в столицата, вече са и в Бургас.Тяхната бройка е от 450 дози от ваксината на Pfizer и BioNTech.

Микробус, ескортиран от полицейски коли достави ваксините пред сградата на Регионална здравна инспекция /РЗИ/. Лично ги посрещна директорът на РЗИ д-р Георги Паздеров. Докато приемаше пратката, той поддържаше видеовръзка със здравния министър Костадин Ангелов, който да се увери, че няма проблеми със съхранението на ваксината, предаде БТА.

Ваксините бяха поставени в хладилник. Ще се съхраняват от плюс 2 до плюс 8 градуса. Д-Р Паздеров каза, че в Бургас ще бъдат имунизирани медиците на първа линия. Ваксинирането в Бургас започва от утре. В общинските здравни заведения в Бургас първи ще се ваксинират д-р Теодор Попов, завеждащ ковид-сектора в Комплексния онкологичен център /КОЦ/ и д-р Киселков, лекар в същото отделение. Ваксините ще им бъдат поставени от 10.00 часа в корпус 3 на КОЦ.

Ще бъдат ваксинирани 250 медици в област Бургас от 12 лечебни заведения. Желаещите да се ваксинират в Бургас са много, каза д-р Паздеров. Към момента желание са заявили около 2000 медици. Ваксинирането обаче ще става поетапно. По-голямата доза от ваксините пристига януари.



🚀 За реклама в "Нова Варна

Супер оферта! Две рекламни публикации за само 300 лв. – максимална видимост за бизнеса ти! 📩 Свържи се на mediashop.bg@gmail.com

📲 Изпрати сигнал

Изпращате вашите сигнали и нередности по статии публикувани в медия “Нова Варна” на имейл: 📩 press.novavarna@gmail.com

➡️ Последвайте ни за още актуални новини в Google News

➡️ Следете за важни новини от Варна във Viber