реклама

Бойко Борисов свика извънредно заседание на правителството. Каква е причината

Снимка: "Нова Вест"

На извънредно заседание, свикано от премиера Борисов, правителството отпусна 220 000 лева за почистване на отпадъците от коритото на река Искър пред стената на ВЕЦ „Своге“, съобщиха за медия „Нова Вест“ от ПРесцентърът на МС. 

Осигуряваме финансиране и веднага трябва да започне разчистването на отпадъците в река Искър, заяви министър-председателят Бойко Борисов в рамките на извънредното правителствено заседание, което премиерът свика в петък.

В рамките на заседанието правителството отпусна 220 000 лева за почистване на отпадъците от коритото на река Искър пред стената на ВЕЦ „Своге“. „Кметът и областният управител възможно най-бързо да започнат дейностите по почистването. Намеретевариант веднага да се влезе и да се чисти. Ако може още утре да се започне. До последния отпадък трябва да се изчисти. На нас не ни е безразлична екологията“,категоричен беше министър-председателят Борисов.

Областният управител на Софийска област Илиан Тодоров благодари на премиера Борисов за светкавичната реакция и финансова помощ от правителството. „Между 10 и 12 декара е боклукът, проблемът е сериозен и се надявам в най-скоро време да се реши“, отбеляза Тодоров в рамките на заседанието. Кметът на Своге Емил Иванов също изрази благодарност за помощта от държавата.



🚀 За реклама в "Нова Варна

Супер оферта! Две рекламни публикации за само 300 лв. – максимална видимост за бизнеса ти! 📩 Свържи се на mediashop.bg@gmail.com

📲 Изпрати сигнал

Изпращате вашите сигнали и нередности по статии публикувани в медия “Нова Варна” на имейл: 📩 press.novavarna@gmail.com

➡️ Последвайте ни за още актуални новини в Google News

➡️ Следете за важни новини от Варна във Viber