in

Черно море победи Берое във Варна

Снимка: ПФК "Черно море"

Победа за Черно море срещу Берое с 2:1 във Варна зарадва феновете на отбора. Така Черно море се доближи на 2 точки от шестото място, което се заема от ЦСКА 1948.

Първият гол падна в 20-ата минута, когато новото попълнение на „моряците“ Зе Гомеш засече центриране отдясно. Старши треньорът на заралии Димитър Димитров пък поиска нарушение още в зародиша на головата атака. През второто полувреме Родриго удвой, след като Александър Цветков фаулира в наказателното поле Илиан Илиев-младши, предаде dnes.bg.

За двата клуба предстои гостувания в столицата за Купата на България, като Черно море ще се изправи срещу ЦСКА, а Левски ще приема Берое.

В следващия шампионатен кръг Берое ще бъде домакин на Лудогорец, докато Черно море гостува на Арда.