Категории: Спонсорирани

Ето как да подобрите онлайн обучението на вашето дете

Реклама

Изведнъж децата от цялата страна бяха помолени да се учат от вкъщи, често чрез онлайн обучение, задания, изпратени по електронна поща, или пакети, изпратени от училището. За мнозина това беше ново преживяване. Не е лесно да превърнете домовете в класни стаи. Но има няколко неща, които можете да направите, за да се подготвите.

Ето осем съвета как правилно да подготвите детето си за онлайн обучение у дома:

1. Създайте пространство за обучение на детето си.

Има ли вашето дете вече специално място за учене? Важно е да създадете тиха и подредена зона, ако детето ви учи на пълен работен ден от дома.

Ако имате възможност, най-добрия вариант е детето да разполага със собствено бюро, където да учи всеки ден. Разгледайте и сравнете цените на различни бюра в сайта Kimbino.bg като напишете ключовата дума “бюро” в търсачката.

А ако нямате тази възможност например можете да превърнете кухненската маса в учебна станция. Изключете телевизора и извадете всички чаши, солници, както и други предмети от кухнята, когато детето ви учи в училище. Когато дойде време за ядене, приберете училищните пособия и ги използвайте отново като кухненска маса.

Защо е важно да изчистите бъркотията за учене? Намаляването на бъркотията помага на децата да се съсредоточат.

2. Направете си график и се придържайте към него.

Снимка: unsplash.com

Ние сме създания със навици. Без училищен звънец, децата не усещат кога минава времето. Без определен график, те никога няма да стигнат до училищната работа. Намирането на време за учене изисква планиране. Разгледайте графика на вашето семейство и намерете най-добрите времена за учене.

Ето няколко въпроса, за да помогнете на вас и детето ви да изготвят график:

  • Има ли нужда детето ви от много помощ, за да започне? Ако е така, помислете кога вие, друг възрастен или отговорен брат или сестра сте на разположение, за да предоставите подкрепа.
  • Кога е най-подходящото и удобно време за учене? Късният следобед и ранната вечер може да са тогава, когато са най-будни и готови за учене.
  • Вграждате ли време в графика на вашето дете да спортува? (Вижте съвет № 3 по-долу.) Излизането навън и почивката на мозъка може да помогне на децата да се съсредоточат и да свършат повече работа.
  • Има ли семейство някакви договори, които да помогнат на децата да спазват правилата у дома? Съгласието кога да гледате телевизия или да играете видео игри е важно, когато децата учат на пълен работен ден у дома. След като решите кога детето ви ще се научи, определете това време като учебно време и се придържайте към него.

3. Спорт и здравословна диета.

Снимка: unsplash.com

Спорта ни помага да мислим по-добре. Когато се придвижваме и вдлъбнато, нашето решаване на проблеми, паметта и вниманието се подобряват. Физическата активност е естествен начин за намаляване на стреса и предотвратяване на тревожност. Експертите казват, че когато се движим и ускоряваме пулса си, това оказва положително влияние върху начина, по който мислим.

Потърсете подходящи за семейството тренировки, които можете да правите у дома. Определете времето и мястото в дома си за физическа активност. Най-доброто време за упражнения може да е точно преди да се заемете с училищната работа. Също така е добре да правите почивки за упражнения през целия ден.

Храненето е също толкова важно, препоръчителна е консумацията на пресни плодове и зеленчуци. А за да сте винаги в час с намаленията следете Била брошура, където ще намерите български хранителни продукти с които да приготвяте страхотни ястия.

4. Намалете разсейките.

Видео игри, компютърни игри, социални медии, телевизия, играчки, домашни любимци – домовете ни имат много разсейки. Направете списък с нещата, които разсейват детето ви. След това намерете начини да ги ограничите по време на обучение.

Например, голямо ли е разсейването от кучето? Ако е така, можете ли да поставите кучето в отделна стая, когато детето ви учи в училище?

Голямо разсейване ли са игрите или социалните медии? Опитайте да ги блокирате на устройството на детето си по време на обучение. Приложения като Parental Control ви дават възможността да блокирате различни приложения и игри на вашия телефон или компютър. Друг начин за премахване на онлайн изкушенията: След като изтеглите задание, изключете Wi-Fi, за да помогнете на детето си да се съсредоточи върху работата.

5. Използвайте календар и го оцветете.

Важно е да създадете системи, които да помогнат на детето ви да спазва крайните срокове в училище. Това ще помогне на детето ви да остане организирано. Публикувайте календар и го маркирайте с крайни дати.

Помогнете на детето си да планира назад от определените дати. Използвайте визуални организатори, за да разделите заданието на стъпки и специфичните стратегии, необходими за изпълнението му. Можете също да използвате цветно кодиране за задачи. Например използвайте червена писалка за четене и синя писалка за математика.

6. Вижте кои функции за достъпност помагат на вашето дете.

Повечето телефони, лаптопи и други мобилни устройства имат вградена помощна технология. Например четенето на глас или преобразуването на текст в реч може да помогне на затруднените читатели, а речта в текст – на затруднените писатели.

В YouTube можете да регулирате настройките, за да забавите скоростта на възпроизвеждане, ако детето ви има проблеми с разбирането на видеоклипове. Можете също така да промените настройките, за да показват надписи, ако това помага на детето ви да чете текста, докато слуша видеоклипове.

Също така съществуват много платформи за учене, някои които са платени а други не. Сред най-добритеzсе намира Уча.се – Интересни видео уроци, които стимулират децата да учат и да се забавляват едновременно.

Вижте кои функции помагат на детето ви да осъществи достъп до цифровото съдържание и изберете тези, които отговарят на нуждите и предпочитанията на детето ви. (Може да искате да споделите съветите за разбиране на учителите относно използването на видео с училището на детето си.)

7. Обърнете се към учителя на детето си.

Снимка: unsplash.com

Онлайн образованието или обучението у дома изисква подкрепа от семейството. Някои онлайн училища стигат дотам, че наричат ​​родителите „обучаващи треньори“. За да подкрепите детето си, създайте директна линия за комуникация с учителите на детето си. Използвайте имейл, текстови съобщения, телефонни разговори или дори видеоконферентна връзка, за да се свържете.

Ако не сте сигурни как да направите задача, не просто предполагайте – посетете, за да потвърдите. Може дори да искате да зададете ден и час всяка седмица, за да се свържете с учителя. Можете да използвате това време, за да говорите за предизвикателствата, пред които е изправено вашето дете, да прегледате предстоящите инструкции и да разберете очакванията. Да бъдеш инициативен е от съществено значение, ако детето ти се бори в училище.

8. Потърсете начини за премахване на обучителните бариери.

Ако детето ви има предизвикателства за учене, за вас е важно да прегледате онлайн и други учебни материали, които училището ви изпраща. Имайте предвид, че той може да не е проектиран с оглед на нуждите на вашето дете. Ето няколко въпроса за разглеждане:

Какви опции предлагат учителите, за да помогнат на читателите да се борят с писмени материали?

Какви възможности има детето ви, за да демонстрира разбиране? Например, ако детето ви има проблеми с писането, попитайте учителя дали детето ви може да изпрати видеоотговор.

Включва ли учителят подкрепа, която да помогне на децата с неща като организиране, идентифициране на основната идея и водене на бележки?

Работете с учителите на детето си, за да идентифицирате и премахнете всякакви бариери. Запомнете: Ако това е предизвикателство за вашето дете, най-вероятно това е проблем и за други деца.

 

Реклама
Leave a Comment

Последни новини

ПП-ДБ: Бойко Борисов за премиер на България е абсолютно неприемливо предложение

Според "Продължаваме Промяната - Демократична България" Бойко Борисов цели да блокира работата на Народно събрание.…

преди 9 часа

Ще има ли скок в цената на водата в България?

Цената на водата на 28-те ВиК дружества в България ще се промени от началото на…

преди 10 часа

Страните от НАТО трябва да отделят 3% от БВП за отбрана

Съюзниците в НАТО ще трябва да харчат близо 3% от БВП за отбрана, казва висш…

преди 10 часа

Слави Трифонов твърдо: Без Борисов за премиер и Атанасов за председател на НС

"По отношение на Бойко Борисов - министър председател, а Атанас Атанасов - председател на парламента…

преди 10 часа

Order.bg – Единствената Българска платформа за поръчки и доставки на храна във Варна

Варна, като един от най-прекрасните градове на България, сега може да се похвали с една…

преди 11 часа

ДКЦ 5 Варна вече е с асансьор и амбициозен проект за нова сграда с операционни за 8,5 млн. лева

„ДКЦ V – Св. Екатерина – Варна“ ЕООД е с готов проект за изграждане на…

преди 11 часа