реклама

Варна отново ще се включи в Европейската Нощ на Музеите

Снимка: РИМ - Варна

Варна се включва за поредна година в Европейската Нощ на Музеите, която ще се проведе на 15-ти май.

Организатор е екипът на „Виж! Варна“, а проектът се осъществява с финансовата подкрепа на Фонд „Култура” към Община Варна.

В инициативата ще се включат музеи, голяма част от галериите, творчески пространства и заведения в морската столица. Целта на организаторите е да въвлекат голям брой участници чрез експозиции, изложби и културни събития. С оглед на продължаващата извънредна епидемиологична обстановка в страната, програмата ще бъде реализирана в рамките на един ден – с дневна и вечерна програма. Всички събития в рамките на инициативата ще бъдат проведени съобразно действащите разпоредби и ограничителни мерки към момента на провеждането.

Европейската „Нощ на музеите” стартира като инициатива на Министерството на културата на Франция и за изминалите години се утвърди като устойчива практика в много от страните в Европа. В тази нощ голяма част от музеите и галериите отварят врати и срещу свободен вход дават възможност на голям брой посетители да се запознаят отблизо с културното наследство и изкуство на съответната страна.



🚀 За реклама в "Нова Варна

Супер оферта! Две рекламни публикации за само 300 лв. – максимална видимост за бизнеса ти! 📩 Свържи се на mediashop.bg@gmail.com

📲 Изпрати сигнал

Изпращате вашите сигнали и нередности по статии публикувани в медия “Нова Варна” на имейл: 📩 press.novavarna@gmail.com

➡️ Последвайте ни за още актуални новини в Google News

➡️ Следете за важни новини от Варна във Viber