реклама

Над 30 души са загубили битката с Covid в УМБАЛ „Св. Марина“-Варна за изминалата седмица

За периода 26 април – 2 май през спешните центрове на инфекциозните клиники и спешните центрове в УМБАЛ „Света Марина“  са преминали 741 пациенти, от които 223 с потвърден и възможен или вероятен Covid.

В болницата към момента са разкрити 313 легла за пациенти с доказан Covid или съмнителни такива (включително и за лица до 18 годишна възраст), от които 59 за интензивно лечение  на пациенти с Covid. 

Преминали пациенти през Covid структурите за периода са 368, от които 47 са от други области. През интензивни отделения преминалите са 45. Излекувани през изминалата седмица са 150, а починали – 31. Успоредно с лечението на тези пациенти, болницата оказва спешна медицинска помощ на всички нуждаещи се със заболявания по профилите на останалите клинични структури.

За месец април през Covid отделенията на лечебното заведение са преминали 1393 пациенти. За да се отговори на предизвикателствата в резултат на кризата, породена от Covid-19, в лечебното заведение са преструктурирани 12 клиники в Covid звена. Успоредно с лечението на пациенти с доказан или съмнителни за Covid-19, болницата оказва спешна медицинска и онкологична помощ на всички нуждаещи се по профила на заболяванията. 



🚀 За реклама в "Нова Варна

Супер оферта! Две рекламни публикации за само 300 лв. – максимална видимост за бизнеса ти! 📩 Свържи се на mediashop.bg@gmail.com

📲 Изпрати сигнал

Изпращате вашите сигнали и нередности по статии публикувани в медия “Нова Варна” на имейл: 📩 press.novavarna@gmail.com

➡️ Последвайте ни за още актуални новини в Google News

➡️ Следете за важни новини от Варна във Viber