реклама

Шеф Данко Димитров: Добрият готвач трябва да умее да влага душата си в храната (ВИДЕО)

Днес гост в предаването „По пладне“ беше най-добрият готвач в североизточна България  Шеф Данко Димитров.

„Думата chief от готвач става като шеф. В хотелите главните готвачи се казват „executive chef“. Законодателството изисква да имаш завършено образование за тази позиция и много знания. Един главен готвач, за да стане такъв, трябва да е преминал през всяка една позиция“, обясни шеф Димитров.

„Така се стече животът, че готвенето стана моята голяма любов. Стигнах до това положение, в което имам собствен ресторант. Във втори курс започнах стажове в Златни пясъци. Бил съм и помощник-готвач, работил съм на show cooking, бил съм и пицар“, разказа Данко Димитров.

По думите му, за да бъде един човек истински готвач, той трябва да е опитва всяко нещо, което приготви, трябва да спазва правилата на здавословното хранене и най-вече да влага сърце и душа, в това което приготвя. „Храната не е само, за да задоволиш глада в себе си, тя е изживяване“, допълни главният готвач.

„В моята работа нямам един ден, който да е протекъл като предния. Ставането е в 6 сутринта и работният ден приключва в 9 вечерта. Така е, ако искаш да държиш под контрол цялата работа“, каза още Шеф Димитров.

„Главният готвач трябва да бъде сърцат, да е с душа, да иска да се учи и да е постоянен. Трябва да умее да вкарва душата си в продукта, върху който работи. Иначе всички са просто едни изпълнители. За мен добрият готвач е човек, който умее да твори“.

Гледайте целия разговор с Шеф Данко Димитров във видеото:



🚀 За реклама в "Нова Варна

Супер оферта! Две рекламни публикации за само 300 лв. – максимална видимост за бизнеса ти! 📩 Свържи се на mediashop.bg@gmail.com

📲 Изпрати сигнал

Изпращате вашите сигнали и нередности по статии публикувани в медия “Нова Варна” на имейл: 📩 press.novavarna@gmail.com

➡️ Последвайте ни за още актуални новини в Google News

➡️ Следете за важни новини от Варна във Viber