Категории: Интересно

Защо необвързаните дами са по-щастливи от всички останали?

Реклама

Ако сте необвързани навярно ви е писнало хората да ви казват как времето лети и ви е време най-после да си намерите партньор и да се задомите. Странно защо всеки ни втълпява, че ако се сами дълго време ще бъдем нещастни и самотни

Нова теория обаче гласи, че жените, които дълго време са били необвързани, всъщност са по-щастливи от останалите.

Според статия, написана в Thought Catalog от Холи Риордан „Момичетата, които преминат през дълъг период в живота си, без да са обвързани, са най-щастливите членове на обществото ни”.

Смята, че именно тези момичета са много по-щастливи, защото са изучавали себе си по-дълбоко и в момента се чувстват много по-комфортно и самоуверено. Те не се чувстват неудобно, когато ядат сами. Не се чувстват странно, когато пазаруват сами. Те „прегръщат” идеята да са сами и стават все по-щастливи с всеки следващ ден.

Едно научно изследване посочва, че хората, които предпочитат да останат у дома, вместо да отидат на купон, всъщност са по-умни. Така че, ако си необвързана и предпочиташ да прекарваш повече време у вас, тогава си истински победител!

Този анализ, извършен от научното списание British Journal of Psychology, изучава начина на живот на най-интровертните, като доказва, че хората, които се социализират често, са по-щастливи, с изключение на по-умните сред тях. Ето едно желязно извинение за анулиране на всичките ти планове за почивните дни.

В изследването са се включили 15 000 души от различни религии, етнически групи, с различно финансово положение, пол и ориентация, чрез които се е установило, че желанието да останеш у дома често съвпада с по-висок коефициент на интелигентност.

„Най-интелигентните хора изпитват по-малко жизнено удовлетворение от увеличаването на междуличностния контакт с техните приятели или познати”, гласи едно от заключенията на психолозите.

Екипът от експерти, установил също, че хората, живеещи в райони с висока гъстота на населението, са по-малко щастливи от тези, които живеят в по-малки общности, прекарват време с приятели и имат по-близки взаимоотношения със съседите си.

Когато обаче тези с висок коефициент на интелигентност си седят повече у дома, животът в големия град също може да бъде щастлив.

Интелигентните хора не изпитват толкова силна нужда и „удовлетворение” да се социализират с другите и предпочитат да са сами.

Тези открития могат да ни накарат да осъзнаем по-добре начините, по които нашите мозъци работят и се развиват, за да се справят с модерния начин на живот. Като базират анализа си върху „теорията за щастието в саваната”, изследователите стигат до теорията, че начинът на живот на нашите предшественици ловджии и събирачи, все още оказва влияние върху начина, по който живеем и днес.

Източник: Edna.bg

Пo публикацията работи: Ралица Димитрова

Реклама
Leave a Comment

Последни новини

Испанска банка залага на изкуствен интелект за икономии от над 500 млн. евро

Революция в "Сантандер": Изкуственият интелект става ключов за финансовите операции на банката Испанската банкова група…

преди 28 секунди

От гориво за АЕЦ до ядрено оръжие: Как Иран обогатява уран?

Анализ: Ядрените амбиции на Иран и ролята на МААЕ в разкриването на тайни обекти Ядрената…

преди 5 минути

Пътна безопасност в криза: Половин милиард лева стоят неизползвани, докато катастрофите растат

Одит на Сметната палата: Защо България губи битката с пътния травматизъм при налични милиони? България…

преди 11 минути

Инцидент на Аспаруховия мост във Варна: Горящ автомобил затрудни движението

Пламъци на Аспарухов мост: Няма пострадали при пожар на автомобил Тревожен инцидент на пътя стресна…

преди 23 минути

Извънредно: Британският премиер подаде оставка

Политическа буря във Великобритания: Премиерът Киър Стармър се оттегля от властта В драматичен обрат в…

преди 32 минути

За стрелбата и намушкването на плаж край Варна: Иззети са записи от видео камери

Окръжна прокуратура-Варна ръководи разследване във връзка с конфликта между двама млади мъже, възникнал вчера на…

преди 38 минути