реклама

Дни след инцидент с мечка в гората: Още няма заповед за отстрел

Очаква се все още разрешение за отстрел на мечката, ранила жена край Белица. Такова на този етап няма. 

Все още няма разрешение за отсрел на дивата мечка, която нападна и рани жена край Белица. Това заяви кметът на града Радослав Ревански, предаде NOVA.

По думите му пострадалата при атаката на животното е добре и се възстановява. Паркът за танцуващи мечки в района отново е отворен, а хората са спокойни и вече се разхождат в гората.

„Нямаме все още заповед за отсрел на животното. искам обаче даподчертая, че мечката не е хваната и вързана и да чака евентуално да я убием. Това разрешение касае нейното търсене, тъй като тя е диво животно и е на свобода. Надявам се тя да се отдалечи в планината и да не се върне“, посочи той.

По думите му животното е забелязано да се движи в ареала, в който е станало нападението.



🚀 За реклама в "Нова Варна

Супер оферта! Две рекламни публикации за само 300 лв. – максимална видимост за бизнеса ти! 📩 Свържи се на mediashop.bg@gmail.com

📲 Изпрати сигнал

Изпращате вашите сигнали и нередности по статии публикувани в медия “Нова Варна” на имейл: 📩 press.novavarna@gmail.com

➡️ Последвайте ни за още актуални новини в Google News

➡️ Следете за важни новини от Варна във Viber