Мултимедийна изложба „Непознатата Саудитска Арабия” беше открита днес на входа на Морската градина във Варна
Изложбата включва 39 фотографски пана с над 200 снимки. Те ще ви отведат до места, които малцина все още са посещавали. Сред тях са гробниците от Набатейската цивилизация в Мадаин Салех и обезлюдения град Ал Ула. В техен противовес са ултрамодерните архитектурни чудеса на столицата Рияд и 30 километровия крайморски булевард на Джеда – „Корниш“.
Изложбата се осъществява със съдействието на Община Варна.
Отношенията между България и КСА се развиват успешно, след като там вече има българско посолство. Първият български посланик в кралството Димитър Абаджиев трасира развитието между двете страни в посока развитие на туризма, внос на наши хранителни продукти, които се радват на голяма популярност в арабския свят. Наскоро бе подписан меморандум за разбирателство между авиационните администрации на двете страни, което открива пътя за редовни полети между двете страни.
В Саудитска Арабия се намират едни от най-големите пазари за камили, където състезания за камили са с бюджет от няколко милиона долара. Изложбата ще ви отведе и в градините за фурми в сърцето на пустинята, които извличат водата за напояване от стотици метри дълбочина.
По улиците на стария град в Джеда, посетителите ще могат виртуално да си купят от хилядите ухания от пазара за аромати, където калъпите с червен и черен тамян ще се са изложени директно на улицата.
Изложбата е мултимедийна, защото всяко пано е придружено с QR код, който ще отведе посетителите с кратко видео директно на мястото, което е тема на съответните снимки. По този начин всеки ще може директно да се пренесе в древното царство на Набатейците, да бере плодове гадините за фурми, да се качи на върха на високите пустинни небостъргачи или дори да посети рибния пазар на град Джеда.
Изложбата е дело на Велин и Мария Паскови. Зад гърба си те имат две травел фотографски изложби. „Зимен Китай“ отведе зрители на противоположния температурен полюс при ледените снежни скулптури в северния китайски град Харбин, на -30 градуса.
„Прекрасната Индонезия“ бе реализирана със съдействието на почетния консул на Индонезия във Варна Красимир Симов и бе част от програмата на индонезийското кино по време на фестивала „Любовта е лудост“.
Киселите краставички, чушките и карфиолът често присъстват на трапезата през зимните месеци. Ако сте любител…
Както е известно най-важният момент при приготвянето на кисело зеле е стопирането на ферментацията или…
Стана ясно, че заради основен ремонт на българския участък на Дунав мост при Русе е…
Автентичното ДПС изразяваме готовност за диалогичност и конструктивен подход с другите политически субекти. Бихме подкрепили…
Както е известно по нашите географски ширини дойде времето за смяната на автомобилните гуми. С…
Едно от най-вкусните неща на трапезата е баницата. Това е рецепта, която ще се помни…
Leave a Comment