Категории: България

Секунди преди фаталния инцидент: Показаха видео от тежка катастрофа с мотор в Стара Загора (ВИДЕО)

Реклама

Две тежки катастрофи се случиха на територията на Стара Загора през последните няколко дни. Има тежко пострадали както и жертви.

Кола помете три момичета. Ампутираха крака на едното

„Последните два пътни инцидента, които се случиха на територията на Стара Загора, са свързани с грубо погазване на Закона за движение по пътищата. Поради това ще предприемем незабавни мерки за ограничаване на нарушения по пътищата от недобросъвестните шофьори“, заяви кметът на Стара Загора Живко Тодоров, цитиран от Дарик.

Той увери, че ще бъде публикуван запис от камерите, заснели снощния тежък инцидент.

Предупреждаваме, че кадрите не са подходящи за чувствителни хора и деца.

„Трябва всички като общество да си дадем сметка какво правим на пътя, защото тази агресия, която наблюдаваме, не може да бъде преодоляна само с изграждане на стени, поставяне на гърбици или светофари“, каза още кметът.

Инцидентът стана в късните часове на 3 октомври, на кръстовище до ГПЧЕ „Ромен Ролан“. „БМВ“, управлявано от 28-годишен мъж блъска мотоциклет „Ямаха“, с 42-годишен водач заради предприет забранен завой наляво. Моторът продължил на собствен ход, а мотористът изхвърчал на платното. По-късно младият мъж е починал в болницата.

При удара са пострадали двама пешеходци, като 16-годишно момиче е с опасност за живота.

Водачът на лекия автомобил е напуснал местопроизшествието, по-късно е заловен от граждани в парк „5-ти октомври“ и предаден на полицията. Резултатът за употреба на алкохол е отрицателен, за употреба на наркотици е положителен. Мъжът, който е британски гражданин, е задържан за срок до 24 часа.

„За Празника на Стара Загора, общината отменя голяма част от празничните събития, защото не считам, че е време за тържества след тези инциденти“, посочи кметът на Стара Загора.

Тодоров припомни, че още от 2012 година той и негови колеги от НСОРБ, предлагат законодателна инициатива, според която кметовете да могат да глобяват по записите от видеокамерите. Сред по-сериозните мерки, които общината предприема, е сформирането на работна група с полицията, която да обходи възловите кръстовища и да набележи мерки за обезопасяването им, ще се набележат и местата за незаконни гонки и дрифтове.

„Вярваме, че ще се вземат адекватни мерки и реципрочни наказания за подобни водачи“, обясни кметът на Стара Загора Живко Тодоров.

По публикацията работи: Мариела Анастасова

Реклама
Leave a Comment

Последни новини

Труп на жена се появи на „Елените“, подозират убийство

Ужасяваща находка разтърси преди броени часове курортния комплекс „Елените“, който все още се възстановява от…

преди 3 часа

Властите предупреждават: Военни колони ще се придвижват по републиканската пътна мрежа

В края на юни и началото на юли 2026 година, българските граждани и най-вече шофьорите,…

преди 4 часа

Добри новини за цените на основни храни, плодове и зеленчуци

Според последните данни на Държавната комисия по стоковите борси и тържищата (ДКСБТ), цените на едро…

преди 4 часа

Министър Демерджиев: Невзоров е бил въведен в заблуждение

По случая с незаконното строителство край Варна, известен като "Баба Алино", има достатъчно доказателства за…

преди 4 часа

Какво задължително се слага на трапезата утре, на Петровден

Утре е Петровден – един от любимите летни празници, който мнозина отбелязват със специални трапези.…

преди 4 часа

Утре е един от най-големите християнски празници

Утре, в понеделник, православната църква отбелязва един от най-обичаните летни празници – Петровден. Денят е…

преди 4 часа