in

Варненска двойка с огромен успех на световното първенство по спортни танци

Снимка: Борис Милев, "Нова Варна"

Варненската двойка Борис Милев и Анастасия Дарчук се класираха на 1/8 финал на световното първенство по спортни танци

Треньорите и активни състезатели на танцов спортен клуб „Черно Море“ Варна – Борис Милев и Анастасия Дарчук се класираха на 1/8 финалите на световното първенство по спортни танци в Пфорцхайм, Германия, което се проведе тази събота. Те заеха 42-ро място сред най-добрите в света, оставяйки зад себе си представители на САЩ, Канада, Япония, Бразилия и други европейски страни.

По настоящем Борис и Анастасия са първата двойка на България в световната ранглиста, а на провелото се преди два месеца европейско първенство се наредиха на 37-мо място.

„Това е голям успех за България, тъй като за първи път в историята имаме две двойки на 1/8 финалите (топ 48). Световното и европейското първенство са Шампионската лига на спортните танци, тъй като там участват първите две двойки на всяка държава. Продължаваме напред с нашата подготовка и в бъдеще да донесем още успехи за България и българските спортни танци“, споделят танцьорите пред „Нова Варна“.