реклама

Министърът на околната среда и водите: Не използвайте пиротехника в новогодишната нощ

Българите да не използват пиротехнически устройства в новогодишната нощ. Такъв призив отправи вицепремиерът по климатичните политики и министър на околната среда и водите Борислав Сандов.

Пред БНР той обясни причините, поради които смята, че хората и общините трябва да намерят алтернативи начини за израз на празничното въодушевление.
„Фойерверките и пиротехниката съдържат вредни за околната среда, за здравето на хората частици, както метални, така и други химически съединения, които във време на инверсия, каквото и в момента се наблюдава над София, и замърсен въздух с фини прахови частици, води до допълнително кумулативно замърсяване. Отделно от това тези гърмежи стряскат, както животни, така и определени чувствителни хора, деца с аутизъм. Така че в този смисъл има добри алтернативи за светлинно шоу, които могат да са без гърмежите и без всички тези вредни вещества, намиращи се във фойерверките и пиратките“, уточнява вицепремиерът по климатичните политики.



🚀 За реклама в "Нова Варна

Супер оферта! Две рекламни публикации за само 300 лв. – максимална видимост за бизнеса ти! 📩 Свържи се на mediashop.bg@gmail.com

📲 Изпрати сигнал

Изпращате вашите сигнали и нередности по статии публикувани в медия “Нова Варна” на имейл: 📩 press.novavarna@gmail.com

➡️ Последвайте ни за още актуални новини в Google News

➡️ Следете за важни новини от Варна във Viber