реклама

Омбудсманът разкри нечовешки условия в дома за стари хора във Варна

Омбудсманът Дияна Ковачева заяви, че в домовете за стари хора не се зачитат правата на хората и има случаи на изтезания.

Неин екип е посетил дома във Варна. Това е пореден път, в който отчитаме нечовешко и унизително отношение, посочи тя. Редица нередности са констатирали от екипа на омбудсмана. Съвсем нормално е, че е отказан лиценз на подобен дом, обясни тя, предаде btv.

Мръсни чаршафи, пренаселено, както и бивша баня е превърната в стая са сред констатациите. Смесват се хора с различни типове заболявания, каза Ковачева. Тя постави въпроса дали видеонаблюдението в дома е работил адекватно. Подобни домове не трябва да работят и един ден, според нея.

Тя недоумява защо нито една институция няма правомощия да затвори подобен дом. Компенсации за топлофикациите трябва да продължат, според обществения защитник. Ковачева недоумява абсурдните искания за увеличение на цените. Тя попита какво се случва с такса сградна инсталация и поясни, че тя също ще се повиши. Такава се плаща и от хората, които не ползват парно.



🚀 За реклама в "Нова Варна

Супер оферта! Две рекламни публикации за само 300 лв. – максимална видимост за бизнеса ти! 📩 Свържи се на mediashop.bg@gmail.com

📲 Изпрати сигнал

Изпращате вашите сигнали и нередности по статии публикувани в медия “Нова Варна” на имейл: 📩 press.novavarna@gmail.com

➡️ Последвайте ни за още актуални новини в Google News

➡️ Следете за важни новини от Варна във Viber