Изследователи са решили да направят проучване, като в него са поканили за участие 625 студенти, които са били помолени да предвидят очакваните оценки. Много студенти са имали „оптимистични пристрастия“, повишаващи очакванията за минали резултати.
Песимистите са изложени на по-голям риск да се борят с тревожност , показва проучване. Изследователите са разгледали 625 студенти , които са били помолени да предскажат оценките, които очакват да получат на набор от четири изпита, пишат в dailymail.
Много студенти са били склонни към „оптимизъм“, което означава, че са повишили очакванията си за бъдещи оценки на изпитите, въз основа на това как са се представили преди това.
Песимистичните хора винаги очакват най-лошото и не могат адекватно да дадат реалната преценка и оценка за себе си. Тези песимисти по-късно показаха по-големи признаци на безпокойство, откриха изследователите въз основа на въпросник, който попълниха до три години по-късно.
Експертите подозират, че песимизмът е стратегия, която хората приемат, защото не искат да бъдат разочаровани от непредвидими събития. Това също е признак на безпокойство, така че двете могат да бъдат силно свързани.
Д-р Арън Хелър, който ръководи проучването от катедрата по психология в университета в Маями, каза: „Нашите резултати показват, че хората, които са песимисти, се учат по различен начин от изненадите в живота си.
„Те не само са по-малко оптимисти, но дори когато им се случат малки добри, изненадващи неща, те не променят възгледите си толкова, колкото оптимистите, и това може да ги изложи на по-голям риск от симптоми на тревожност.“
Проучването поиска от хората прогнози за техните резултати в четири трудни теста по химия.
Песимистите обикновено не успяват да увеличат прогнозите си за себе си, когато се справят малко по-добре от очакваното.
Тестът за тревожност, шест месеца до три години по-късно, задава въпроси като дали хората се чувстват тревожни и на ръба или се чувстват притеснени твърде много.
Изследователите са използвали резултатите от изпитите, за да тестват за песимизъм, тъй като предишни проучвания са разглеждали само хазартни задачи, които са по-малко свързани с реалния живот.
Превод и редакция: Силвана Димитрова
Стана ясно, че жена е загинала, а мъж е транспортиран в болница след катастрофата, станала…
ГЕРБ заявиха във фейсбук, че приемат поканата за среща. След седем парламентарни избора диалогът между…
На 30 ноември празнуваме Андреевден. Свети Апостол Андрей Първозвани е сред най-почитаните светци у нас,…
Утре ще е слънчево, в източните райони със слаб вятър от север-северозапад. Дневните температури ще…
Медия "Нова Варна" научи, че днес , 23.11.2024г.(събота) , поради силни пориви на вятъра във…
Тази учебна година има 396 български неделни училища в цял свят, надявам се, че другата…
Leave a Comment