in

Гордост за страната ни: Българин стана трети на Световното първенство по спортна стрелба (СНИМКИ)

Снимка: Facebook/Български стрелкови съюз

Младият Кирил Киров носи на България бронзов медал от Световното първенство по спортна стрелба в Баку, Азербайджан. българинът завоюва бронза със зашеметяващия резултат 215.7 точки.

Кирил Киров отчете големият успех в дисциплината 10 метра пистолет. С това Киров си осигури и квота за Олимпиадата в Париж догодина.

Страхотно представяне имаше и от страна на българина Самуил Донков, който влезе на финал и завърши 7-ми. Неговият резултат е 138.2 точки.

Третият българин – Калоян Стаменов, остана 85-и с 567 точки.

Големият победител в състезанието е от Китай. Неговото име е Бовен Чжан с финал от 244.3 точки, а сребърният медал отиде при състезателя от Сърбия Дамир Микец с 240.8 точки.

В отборното класиране българският състав зае четвърто място със сбор от 1731 точки.