in

Боряна Калейн завоюва два сребърни медала на Световното във Валенсия (СНИМКИ)

Снимка: Анна Недкова

Българската състезателка по художествена гимнастика Боряна Калейн спечели два сребърни медала във финалите на отделните уреди във вчерашния ден от програмата на 40-то Световно първенство по художествена гимнастика във Валенсия, Испания.

Добрата новина съобщиха от Българската федерация по художествена гимнастика.

Безапелационната игра на Калейн й донесе среброто във финала на бухалки с резултат 33.550.

По-късно, тя остана втора и във финала на лента с оценка 31.850 точки.

Преди двата финала и сребърните отличия за Боряна стана ясно, че родната ни грация печели и втората индивидуална квота за България за Олимпиадата в Париж през 2024 година.