Категории: Варна

Варненец за новата минерална чешма във Варна: Пълна трагедия

Реклама

Читател на медия „Нова Варна“ изрази мнението си относно минералната чешма в „Младост“, която беше открита на 1 юни. По думите на варненеца чешмата не отговаря на очакванията на хората нито като визия, нито като изпълнение (конструкция). Ето какво коментира човекът пред екипа ни:

„Хората масово коментират, че няма да издържи много. Отдолу е с метална конструкция и гипскартон, а отгоре покрита с травертин. Отдолу ще напиша моето мнение.

При демонтиране на старата чешма имаше барелеф на капитан Петко.. масивен.. счупиха го и обещанието беше за нов.. новия обаче е някаква смешна плоча 30/30см нито е масивна.. нито е внушителна.

А това е моето мнение:

Чешма Дом Младост

Одобрено от Съюза на Архитектите в България

Пълна Трагедия!

Защо този проект е направен, колкото да мине номера… с голям Бюджет (независимо от отричането).

1. Конструкцията е лека, изпълнена с гипсфазер. Гипсфазера е издръжлив материал, когато няма пряк достъп на слънчева светлина и вода. Ако има пукнатини на покритието обаче /на травертина/… гипсфазера може да си промени формата и твърдостта, което да компрометира цялата конструкция.

2. Покритието е изпълнено с травертин

Травертинът е издръжлив материал и при нормално ползване може да издържи до 20 год. Когато натовареността е голяма и е изложен постоянно на слънчева светлина тези 20 год. може да са 12 год.

3. Травертинът не е устойчив на пряк удар материал. Ако хора с туби натоварват конструкцията, травертина би се напукал.

4. Травертинът не е подходящ за публично ползване, с постоянен ангажимент за поддръжка.

Неправилното третиране с препарати може да доведе до повреда или обезцветяване

Камъкът е уязвим към петна заради своята текстура. За да се предотврати попиването на вода или други течности, е препоръчително да се стелеризира повърхността редовно.

5. Травертина ще промени вида си до 2 год. и лъскавата чешма ще изглежда като паметник на глупостта.

СТИГА ЛЪЖИ !!!

Квартал Младост се олицетворява с минералната вода.. басейните и чешмата … тоест извора на Младоста.. трябваше да се направи чешма с вид знаков за квартала.. а не това смешно нещо, което даже никой не забелязва. Искаме да се демонтира чешмата и да се монтира на друго не толкова Важно място и тук да се изгради масивна чешма, която да остане за поколенията“.

Ето и мненията на други варненци, които медия „Нова Варна“ събра преди време:

Реклама
Leave a Comment

Последни новини

Северозападът под прицела на стихията: Къде са най-опасните бури?

Мощни бури и градушки връхлетяха Северозападна България Северозападна България се оказа под прицела на мощна…

преди 11 часа

Наказаха пиян чужденец, заплашил да взриви нощен клуб във Варна

Районен съд – Варна наказа чужденец, вдигнал полицията на крак във Варна с фалшив сигнал…

преди 11 часа

Затоплянето на водите води екзотични видове към Черно море

Инвазивни видове в Черно море: Заплаха ли е рибата балон за българското крайбрежие? Броят на…

преди 12 часа

Румен Радев: България достигна предела на възможностите си за военна помощ за Украйна

Радев: Българската армия изчерпа капацитета си за дарения към Украйна България продължава да подкрепя Украйна…

преди 12 часа

Министър Демерджиев: Показанията на Олег Невзоров разкриват как длъжностни лица са си „затваряли очите“

Важен пробив по случая "Баба Алино": Министър Демерджиев разкри как е бил заловен Олег Невзоров…

преди 12 часа

Прокурори от ВКП пристигат във Варна заради спорните строежи в „Баба Алино“

Върховната прокуратура се намесва в разследването на строителството в "Баба Алино" във Варна По разпореждане…

преди 12 часа