Категории: България

Според близки на починалата жена след побой в Перник: Счупено огледало е довело до конфликта

Реклама

Както вече стана ясно, 56-годишна жена, която беше брутално пребита на 30 юли в Перник от 17-годишен, почина след почти два месеца в кома. За смъртта ѝ беше съобщено от болницата миналия петък. Това накара нейни близки да се съберат пред Съдебната палата в града, за да поискат справедливост и присъди и за двете момчета, присъствали на мястото.

Според близки на починалата след побоя жена, причината за жестокия побой е спор за счупено огледало.

„Те са имали някакъв конфликт, някакво огледало е счупила леля ми“, каза пред бТВ племенникът на починалата Борис Василев.

„Всичко ѝ беше потрошено, мозъкът ѝ не функционираше, на самия бой като се е прибрала е получила инсулт и тя ми каза: „единия го познавам“. Той си е съучастник, той я заговаря, другият започва да я бие“, разказа сестрата на починалата жена Анелия Иванова.

За жестоката агресия стана ясно от видео, което в края на юли бе разпространено в социалните мрежи. Инцидентът е от 29 юли пред денонощен магазин в квартал „Изток“ в Перник.

На клипа се виждат две момчета – едно, което първо заговаря жената, която сяда на една от масите. Към тях се приближава и 17-годишният младеж, който с два удара в главата сваля жената на земята. Следват множество удари и ритници в областта на главата и лицето ѝ.

На 31 юли Районният съд в Перник задържа непълнолетния извършител. Той има предишни криминални деяния – притежание на наркотици и кражба, но тъй като е непълнолетен е с чисто съдебно минало.

След като жената почина се очаква прокруатурата да промени обвинението на извършителя. Предстои да бъде извършена съдебно-медицинска експертиза.

В случай, че се установи, че смъртта на жената е настъпила заради побоя, на младежа ще бъде повдигнато обвинение за причиняване на смърт.

Въпреки че младежът, нанесъл жестокия побой, вече е пълнолетен, той ще носи наказателна отговорност за деяние, извършено като непълнолетен и наказанието му ще бъде редуцирано съгласно правилата, казаха от прокуратурата.

„Извършителят се е възползвал от правото си да не дава обяснения, единствено изразява съжаление за извършеното“, допълниха от Окръжна прокуратура-Перник.

Ако съдът го признае за виновен, той може да получи между 5 и 12 години затвор.

За другото момче няма доказателства и не се установява съучастие в извършването на престъплението.

Към този момент няма основания да му бъде търсена наказателна отговорност, каза още окръжният прокурор на Перник.

По публикацията работи: Пламена Сутева

Реклама
Leave a Comment

Последни новини

Голям удар на митница Варна: Заловиха тонове контрабанден текстил от Турция

Контрабанден текстил за хиляди левове е задържан при проверка на камион във Варна Служители на…

преди 2 минути

Агресия в Пловдив: Младеж с тротинетка ритна баща на 3-месечно бебе край Гребния канал

Шокиращ инцидент в Пловдив: Полицаи издирват нападател на тротинетка, нападнал млад баща пред очите на…

преди 5 минути

Морето или сушата: Защо все повече български моряци избират работа в офиса?

Търсенето расте: Морски специалисти от България избират кариера на брега През последните години се наблюдава…

преди 13 минути

Скок на цените на винетките: С 30% по-скъпо пътуване от 1 август 2026 г.

МРРБ предлага нови цени за винетките: Вижте пълната тарифа и къде ще отидат парите Шофьорите…

преди 19 минути

Решаващ ден за чистотата във Варна: Общинският съвет изслушва кмета Благомир Коцев

Решава се съдбата на сметопочистването във Варна: Общинският съвет заседава днес Днес, 25 юни 2026…

преди 24 минути

Правителството премахва остарялата тарифа за пристанищни такси от 2007 г.

Промени в пристанищните такси: Държавата привежда правилата в съответствие с европейските изисквания Министерският съвет официално…

преди 30 минути