реклама

Асен Василев изрази опасения за „огромна корупционна касичка“

Кадър: Facebook/"По света и у нас" - новините на БНТ

Според бившия финансов министър Асен Василев „Лукойл Нефтохим Бургас“ ще стане огромна корупционна касичка, ако бъде одържавен“. Василев изрази тези си опасения пред журналисти в парламента.

„Лукойл“ е частна фирма и частната фирма може да продаде на някоя друга“, категоричен е Асен Василев и отрече от ПП да са търсили в САЩ купувачи на рафинерията.

Бившият министър на финансите припомни, че беше прието като законодателство в парламента, че ако и когато „Лукойл“ решат да продадат дружеството, България има право да наложи вето за купувача през т.нар. скринингов механизъм. Причината – „Лукойл Нефтохим Бургас“ е стратегически обект.

По повод думите на лидера на ГЕРБ Бойко Борисов, че Асен Василев и неговата партия са отдалечили страната ни от еврозоната, бившият финансов министър изтъкна, че дефицитът е в допустимия размер.

„Дефицитът е 3% в официално съобщение на Министерство на финансите. Тук господин Борисов може би се е объркал между касова и начислена основа. Имайки предвид, че не разбира много от финанси, това е разбираемо“, каза Василев.



🚀 За реклама в "Нова Варна

Супер оферта! Две рекламни публикации за само 300 лв. – максимална видимост за бизнеса ти! 📩 Свържи се на mediashop.bg@gmail.com

📲 Изпрати сигнал

Изпращате вашите сигнали и нередности по статии публикувани в медия “Нова Варна” на имейл: 📩 press.novavarna@gmail.com

➡️ Последвайте ни за още актуални новини в Google News

➡️ Следете за важни новини от Варна във Viber