Полицейска акция: Заловиха апаши, крадящи гориво от камион в Старозагорско
Четирима души бяха задържани в момент на извършване на престъпление при опит за кражба на голямо количество дизелово гориво от паркиран товарен автомобил. Инцидентът е станал в района между Гурково и Николаево, съобщиха от пресцентъра на ОДМВР – Стара Загора, цитирани от „24 часа“.
Подробности около задържането
Случаят е регистриран в понеделник около 21:50 ч. по време на рутинен полицейски обход. Униформени служители на РУ-Казанлък са засекли извършителите на обособен тир-паркинг, разположен на третокласен път. Задържаните са трима мъже на възраст 20, 23 и 36 години, както и 15-годишно момче. Те са били изненадани на място, докато са източвали гориво директно от резервоарите на влекач с прикачено ремарке.
Конфискувано гориво и доказателства
За да улеснят незаконната си дейност, извършителите са използвали лек автомобил, паркиран в непосредствена близост до камиона. При извършената проверка, полицаите са открили общо 105 литра дизелово гориво, разпределени в пет пластмасови туби – три с вместимост от 20 литра и две с вместимост от 30 литра. В багажното отделение на автомобила са намерени допълнително пет празни туби и бутилка, подготвени за следващи източвания.
Последствия за извършителите
Четиримата участници в опита за кражба са отведени в сградата на местното полицейско управление, където са задържани за срок до 24 часа. По случая вече е образувано досъдебно производство. Разследването се провежда под строгия надзор на Районната прокуратура в Стара Загора, като предстои изясняване на всички обстоятелства около престъпната дейност на групата.