Разпра за кафемашина и рекламно пано ескалира в бой и завърши в болница в Разград
Скандал за премахване на кафемашина и поставяне на рекламно пано изпрати единия от участниците в болница, а другия – в ареста. Инцидентът е станал в Разград, съобщават от пресцентъра на ОДМВР – Разград.
Сигналът е подаден малко преди 18 часа
Около 17:45 часа на 30 април в полицията е подаден сигнал от 24-годишен мъж от Разград. Той съобщил, че на кръстовището между улиците „Любен Каравелов“ и „Бърни Бърнев“ е възникнала разправия между 31-годишния му брат и 45-годишен мъж.
Ескалация: съборена вендинг машина и щети по автомобили
По информация на полицията по-възрастният мъж умишлено съборил вендинг машина, поставена в имота на братята. След това с мачете нанесъл щети по автомобилите им – „Опел Корса“ и „Митсубиши Каризма“.
Удар с автомобил и пострадал в болница
В хода на конфликта 31-годишният мъж привел в движение автомобила си и блъснал опонента си. Пострадалият е транспортиран и настанен в МБАЛ – Разград с фрактура на крака, като лекарите уточняват, че няма опасност за живота му.
Задържан извършител и досъдебно производство
След инцидента 31-годишният мъж е задържан от органите на реда. По случая е образувано досъдебно производство по чл. 342, ал. 3 от Наказателния кодекс.