Трима работници от Агенция „Пътна инфраструктура“ (АПИ) бяха блъснати от лек автомобил около 13:30 часа днес на пети километър на околовръстния път на Ботевград в посока София. Инцидентът е станал, докато служителите са почиствали храсти край пътя.
Според информация от МВР, 69-годишният шофьор е преминал през обезопасителни конуси, след което е ударил тримата работници и е причинил щети на още един автомобил.
Работници в болница, един в критично състояние
И тримата пострадали работници са незабавно откарани в болнично заведение. Един от тях, 50-годишен служител на АПИ, е с тежки фрактури на двете подбедрици и е настанен в УМБАЛ „Св. Анна“ в София. Към момента състоянието му е с опасност за живота, съобщиха от лечебното заведение за БТА.
Движението се регулира от Пътна полиция
Причините за тежкия инцидент се изясняват. На мястото на катастрофата движението се регулира от екипи на „Пътна полиция“, които подпомагат нормалното протичане на трафика и обезопасяват района.